Manşet Haberler » School Maker Faire
School Maker Faire

Ankara’da bu yılın ilk uluslararası lisanslı okul odaklı MAKER panayırı olan “School Maker Faire” organizasyonu 12 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara'daki devlet ve özel okulların katılımıyla Ankara Çözüm Koleji Kampüsünde gerçekleştirilecek. 

MAKER panayırında ülke genelinden MAKER’ların buluşarak projelerini sergilemelerinin yanı sıra çeşitli atölye, workshop, konferans, gösteri ve performanslar gerçekleştirilecek. Panayır süresince MAKER kültürünü destekleyen ve bu alanda faaliyet gösteren tüm kurum, kuruluş ve firmalara da gerek stand açma gerek ise her yaşa ve kesime uygun atölyeler düzenleme fırsatları ücretsiz olarak tanınacak.

Siz değerli kurumlarımızın ve maker gönüllerinin de Ankara Çözüm Koleji School Maker Faire organizasyonunda aramızda olmasından büyük gurur ve mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Her yaştan ve her kesimden insanımıza tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek bu organizasyon ile Türkiye’nin her bölgesinde gerçekleştirilebilecek iyi bir örnek oluşturmayı hedefliyoruz. Tabii ki bu ancak sizlerin desteği ve katılımı ile mümkün olabilecek.

Sizlerden ricamız çalışma alanlarınıza göre okulumuza kuracağınız standlarınızla ürün tanıtımı vb. yapmanızın yanı sıra her yaştan panayır katılımcılarına yönelik çeşitli atölyeler, eğitimler, gösteriler, vb. ile de panayırı zenginleştirmenizdir. Bunların haricinde öğrenci ve velilerinizi de panayırımıza davet edebilir ve birbirinden değerli atölye çalışmalarına katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Okul odaklı MAKER panayırlarının, ülkemizde çoğalarak devam edebilmesi için biz üzerimize düşeni yaparak bu sorumluluğun altına gönül rahatlığı ile giriyoruz. Sizleri de aramızda görmek geleceğe olan umudumuzu artıracaktır.

Detaylı bilgi ve katılım başvurusu için tıklayınız.


Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 327
Toplam ziyaretçi sayısı     : 905230