Manşet Haberler » 18 Milyon Öğrenci Ders Başı Yaptı
18 Milyon Öğrenci Ders Başı Yaptı
Yaz tatilinin sona ermesiyle Türkiye'de yeni eğitim öğretim sezonu bugün başladı.
 
İlk ders zili milyonlarca öğrenci ve öğretmeni okullarda buluşturdu. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 18 Ocak'ta sona erecek. Öğrenciler yıl sonu karnelerini ise 14 Haziran’da alacak.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın rakamlarına göre, açık öğretim öğrencilerı dahil, devlet okulları ve özel okullarda 17 milyon 749 bin 876 öğrenci ve 1 milyon 75 bin 196 öğretmen pazartesi günü sınıfları dolduracak.
 
Destek kursları için başvuru tarihleri belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı’nın kurs programları da açıklandı. Buna göre, öğrencı ve mezunlar için açılan ve ücretsiz olacak olan destekleme ve yetiştirme kurslarına birinci dönem başvurular 17-23 Eylül tarihlerinde yapılabilecek. İkinci dönem başvuruları 11-17 Şubat 2019 tarihlerinde ve üçüncü dönem başvuruları da 24-30 Haziran 2019 tarihlerinde olacak.
 
Birinci dönem kurslar 1 Ekim 2018'de, ikinci dönem kursları 25 Şubat 2019, yaz dönemİ kursları da 8 Temmuz 2019'da başlayacak.
 
Erdoğan'dan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "Yeni eğitim-öğretim yılında da günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak bu alandaki reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz" diyerek Türkiye'nin yeni yönetim sistemiyle birlikte her alanda yeni bir döneme girdiğini ve tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıldığını belirtti.
 
Cumhurbaşkanlığınca yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi
 
"Türkiye'nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız, nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir."

Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 344
Toplam ziyaretçi sayısı     : 963287